« Kolovoz 2017 »

Telefon: 040/395-302

Faks:     040/395-302

E-mail:   gospodarska-skola-cakovec@ck.htnet.hr

Godina osnutka zadruge: 1998.

Voditeljica učeničke zadruge: Jadranka Prošev

E-mail:jprosev@net.hr

Učenička zadruga Jabuka Gospodarske škole Čakovec osnovana je 1998. godine i okuplja dvadeset sekcija (dendrološka sekcija, povrćarska sekcija, voćarska sekcija, cvjećarska sekcija, vinarska sekcija, aranžerska sekcija, izrada odjevnih predmeta, izrada nakita, oslikavanje tekstila, izrada uporabnih i ukrasnih predmeta u posebnim tehnikama (patchwork, lavanda), kreativni frizer, likovna sekcija, slikarska sekcija).

U sklopu izvannastavnih aktivnosti povezuje većinu nastavnih predmeta, kroz koje ostvaruje vezu teorije i prakse. Cilj naše zadruge je proizvodnja i ostvarivanje novih vrijednosti koje realiziramo uobičajenim proizvodnim etapama: planiranje i pripremanje, proizvodnja, tržišno potvrđivanje na izložbeno-prodajnim štandovima (sudjelujemo na brojnim manifestacijama: Kupujemo hrvatsko, Markov sajam, Porcijunkolovo, Voćarski sajam, Međunarodna izložba cvijeća BAROK-GLAZBA- CVIJEĆE, na županijskim i državnim smotrama.) Voditelji sekcija održavaju radionice za osposobljavanje i usavršavanje zadruga i voditelja – Izrada božićnog vjenčića u patchwork tehnici, Izrada pisanica, Izrada košarice pletenjem šibe i prigodno aranžiranje.

U našoj zadruzi ekonomska dobit nije primarno, ona je odgojno sredstvo kojim razvijamo poduzetničke inicijative kroz vježbu u ostvarivanju poduzetničkih zamisli. U protekle tri godine razvili smo prepoznatljive proizvode naše zadruge - uporabne predmete od lavande. Uključivši više obrazovnih programa naše škole, zaokružujemo više proizvodnih procesa: učenici poljoprivrednih zanimanja proizvode kontinentalnu lavandu na školskim poljoprivrednim površinama, suše ju i čiste, cvjećari su razvili proizvodnju i ponudu lavande kao biljke u lončanicama, koriste ju u izradi cvjetnih aranžmana i ukrasnih predmeta biljnog podrijetla. Tekstilna zanimanja, krojači, kreirali su tekstilne proizvode s lavandom; terapijske jastuke, aroma-očne jastučiće, vješalice, dekorativne vrećice, „objesi me“ vrećice... Svoj angažman i rad usmjerili smo na kreiranje novog proizvoda suvenirskog tipa koji spaja tradicionalnu proizvodnju s upakiranim proizvodom kontinentalne lavande. Na taj način učenici zadovoljavaju svoje individualne interese i potrebe, a voditelji sekcija profesionalno ih informiraju i usmjeravaju prema potrebama njihovih budućih zanimanja. Kroz istraživačke radove učenika i njihovih mentora, učenike uvodimo u tehnike intelektualnog rada te uspostavljamo razne oblike suradnje s gospodarskim tvrtkama i udrugama.

USTROJ UČENIČKE ZADRUGE

Programske skupine

Naziv sekcije

Broj  zadrugara