« Prosinac 2017 »

FRIZER

MENTOR: Nives Kocijan, stručni učitelj savjetnik

NASTAVNI PREDMET: Praktična nastava u školi

1. Izrada parcijalne HTO na moderno obojenoj kosi u pramenovima, modernizirani stil šišanja i oblikovanje romantične frizure.

2. Izrada suvremene moderne HTO, šišanje kose prema odabranoj shemi i oblikovanje svečane frizure sa cvjetnim ukrasima.

3. Cjelovito bojenje prosijede kose u moderne tonove, graduirano šišanje i oblikovanje dnevne frizure.

4. Bojenje izbijeljene kose u pramenovima u prirodne tonove, slojevito šišanje i oblikovanje večernje frizure.

5. Bojenje kose u jednom stupnju (bojenje izrasta kose) kod prethodno izbijeljene kose bojom, modernizirano geometrijsko šišanje i oblikovanje vjenčane frizure.

6. Nijansiranje kose tonerom, položeno šišanje i oblikovanje frizure složenijeg upleta.

7. Parcijalno nijansiranje kose s više modernih boja istog tona, kreativno šišanje i oblikovanje revijske frizure.

8. Nijansiranje kose u pramenovima tehnikom „ton na ton“, šišanje kose prema odabranoj fotografiji i oblikovanje moderne frizure.

9. Svijetljenje površinskih slojeva kose tehnikom „balayage“, standardizirano geometrijsko šišanje i oblikovanje asimetrične frizure.

MENTOR: Karmen Koroš, stručni učitelj

Izrada vlasnog umetka

1. Bojenje kose u svijetle tonove i izrada vlasnog umetka i njegova primjena u oblikovanju svečane frizure

2. Bojenje kose u tamne tonove i izrada vlasnog umetka i njegova primjena u oblikovanju večernje frizure

Tradicijske frizure

1. Nijansiranje kose kolor šamponom i izrada povijesne frizure Salonitanke

2. Nijansiranje kose preljevom i oblikovanje upleta(obične pletenice ili riblja kost)

3.Bojenje kose u prirodne tonove i oblikovanje svečane frizure sa kombinacijom upleta(pletenice, usukani pramenovi)

NAPOMENA:

U sklopu teme –učenikovog uratka podrazumijeva se i obavezno oblikovanje kose šišanjem (bez obzira što se ono ne spominje u samom naslovu teme).Učenik je dužan osim kemijske obrade kose i oblikovanja frizure praktično prikazati šišanje kose koje će pojasniti u pisanom obliku završnog rada.