Učenje stranih jezika

U Gospodarskoj školi učenici mogu birati između njemačkog i engleskog jezika, a dva zanimanja imaju oba strana jezika tijekom svog školovanja (vozač motornog vozila i tehničar cestovnog prometa).

U nastavi njemačkog jezika redovito obilježavamo značajne događaje kroz godinu kao što su Božić, Uskrs, Valentinovo, a središnji događaj je odmah na početku nastavne godine – Europski dan jezika koji obilježavamo prigodnom priredbom na svim jezicima koje govore naši učenici. Učenici glume, pjevaju, recitiraju, sve na stranom jeziku. Godine 2019. su im se čak pridružile i nastavnice naše škole.

Kako bi učenici dobili mogućnost svoja znanja isprobati u stvarnom okruženju, svake godine organiziramo stručnu ekskurziju u zemlje njemačkog govornog područja, pa smo tako nekoliko puta posjetili Beč, Graz, Linz, Salzburg, Klagenfurt, München i niz drugih znamenitosti u Austriji i Njemačkoj. Također, naši učenici na mobilnostima u sklopu brojnih Erasmus+ projekata koji se provode u našoj školi mogu pokazati i usavršiti svoje znanje stranih jezika.

Naši učenici sudjeluju i na natjecanjima iz njemačkog i engleskog jezika, na kojima su ostvarili značajne uspjehe.

Učenici svih srednjih škola mogu se kod nas uključiti i u izbornu nastavu ruskog jezika koju vodi profesorica, izvorna govornica.