19. nacionalna i svehrvatska smotra Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje

Devetnaesta po redu nacionalna i svehrvatska smotra Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje održana je u Koprivnici u nedjelju 10. listopada.

Na ovogodišnjoj svečanosti Dana kruha sudjelovalo je osamdesetak predstavnika osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova i dječjih vrtića iz Hrvatske, BiH, Vojvodine i Mađarske.

Prilikom svečanog otvaranja sudionike smotre pozdravili su koprivnički gradonačelnik Zvonimir Mršić u ime domaćina, predsjednik Udruge Lijepa naša prof. dr. Ante Kutle, ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje Vinko Filipović te zamjenik koprivničko-križevačkog župana Ivan Pal. Dane kruha, čiji je pokrovitelj Hrvatski sabor, otvorio je izaslanik predsjednika Sabora, zastupnik dr. Stjepan Milinković.

Središnji događaj smotre bilo je svečano euharistijsko slavlje s prinosom darova koje je predvodio varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak, a suslavili su dekan Koprivničkog dekanata mons. Leonard Markač, predstojnik Katehetskog ureda vlč. Damjan Koren te svećenici iz koprivničkih župa.

Međimursku županiju uz OŠ Donji Kraljevec predstavljala je i Gospodarska škola već treću godinu za redom. Naša ovogodišnja tema bila je jabuka. Željeli smo predstaviti jabuku nekad i danas - kroz sorte jabuka, kolače od jabuka, sok i rakiju od jabuka. Većinu toga proizvodimo na ekonomiji naše škole. Zahvaljujemo na suradnji i OŠ Sveti Martin na Muri koja nam je pomogla u prikupljanju starih sorata jabuka.

Gospodarsku školu su predstavljali učenici 4.PT razreda: Marija Pergar, Ilija Fabić i Zvonimir Ružman, te učenice 3.C razreda: Viktorija Lukša i Lea Martan. Voditelj učenika bio je Vladimir Šoštarić, prof.

Slijedi nekoliko snimki kao ilustracija događanja, a kompletan fotoalbum pogledajte u rubrici Fotogalerija ili kliknite na ovaj link.