Dan otvorenih vrata 2010.

U četvrtak (15. travnja 2010.) od 9.00 do 12.00 organizirali smo DAN OTVORENIH VRATA. Za učenike taj je dan bio neradni, dok su djelatnici aktivno sudjelovali na manifestaciji.

Mada je škola otvorena za posjete svaki dan, ipak je praktičnije upoznati posjetitelje s aktivnostima naših učenika i djelatnika te zanimanjima koja im nudimo na organizirani način. Ovo je bila posebna prigoda da učenici završnog razreda osnovne škole i njihovi roditelji pobliže upoznaju što im nudi naša škola.

Djelatnici škole i učenici za tu priliku pripremili su niz atraktivnih događanja: radionica, izložbi, kvizova, igara,...

Profesori i učenici prometnih usmjerenja organizirali su skupa s djelatnicima PU Međimurske zapažene radionice, pri čemu je najveću pozornost izazvao simulator vožnje motora.

Frizeri su se predstavili radionicama s prikazom modernih frizura i različitih tehnika bojanja i šišanja. Uz to, sudjelovali su na reviji svojim prekrasnim kreacijama.

Masažu i šminkanje prikazale su nam kozmetičarke, dok su pismoslikari predočili način izrade dekorativnog pisma i tehniku šabloniranja.

Radionicama o izradi praktičnih pomagala od tekstila i revijama Put svile, Jakna na ulicama velegrada i Kolekcija od lana predstavili su se učenici i profesori tekstilne struke.

Jezičari su se bavili kvizovima i upoznali nas sa znamenitostima Beča, dok su cvjećari i vrtlari prikazali svoja umijeća dekoriranja i izrade buketa.

Analiziranje tla, pasterizaciju i način sušenja jabuka prikazali su poljoprivredni tehničari.

Bile su i radionice o promjenama granica, o ljudskim pravima, a izrađivane su se i makete povijesnih spomenika.

Profesori matematike i fizike organizirali su izložbu učeničkih radova iz matematike i fizike.

Učenici osnovnih škola sa svojim profesorima dolazili su autobusima do škole, a zatim su imali prilike vidjeti i sudjelovati na brojnim manifestacijama. Bilo je lijepo i ugodno družiti se toga dana. Posjetitelja nije nedostajalo. Bilo je besplatne hrane i pića te prigodnih darova.

Dio ugođaja možete osjetiti pomoću ovih nekoliko fotografija, a ostale pogledajte u fotogaleriji ili kliknite na ovaj link.