« Srpanj 2022 »

Opći podaci

AGRONET - REGIONALNA MREŽA LOKALNIH OBRAZOVNIH USTANOVA

Projekt je rezultat suradnje Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Gospodarske škole Čakovec.

Vrijednost projekta: 288 000 €, od čega je oko 40 000 € vlastitih sredstava

Opći cilj projekta: potaknuti na cjeloživotno učenje i usavršavanje, te tako stvoriti osnovu održivog razvoja poljoprivrednog sektora

Posebni cilj: uspostaviti regionalnu mrežu obrazovnih ustanova SZ Hrvatske u poljoprivredi

Partneri:

Prirodoslovna škola iz Karlovca

Srednja škola Bedekovčina

Očekivani rezultati:
1. Izrada i verifikacija (MZOŠ) 3 obrazovna programa u području poljoprivrede

voćar
cvjećar - aranžer
vinogradar – podrumar

2. Poboljšanje nastavničkih kompetencija za izradu i provođenje novih obrazovnih programa i prijenos znanja na odraslu populaciju

3. Osiguranje materijalnih uvjeta za uvođenje novih programa obrazovanja

4. Ojačati povezanost i transfer znanja i iskustva među institucijama

5. Promicanje novih programa u javnosti

U tijeku provedbe projekta izradit će se programi osposobljavanja odraslih, usklađeni sa zahtjevima regionalnih tržišta rada.

Europska komisija izvršno je tijelo Europske unije.

“Europsku uniju čini 27 zemalja članica koje su odlučile povezati svoja znanja, resurse i sudbinu. Zajednički su, tijekom razdoblja proširenja u trajanju od 50 godina, izgradile zonu stabilnosti, demokracije i održivog razvoja, zadržavajući pri tome kulturnu raznolikost, toleranciju i osobne slobode. Europska unija posvećena je dijeljenju svojih postignuća i svojih vrijednosti sa zemljama i narodima izvan svojih granica.“

“Ovaj projekt provodi se uz financijsku podršku Europske unije. Sadržaj publikacije isključiva je odgovornost Gospodarske škole i ne može se smatrati službenim stavom Europske unije.”