Modna bajka uz Dan otvorenih vrata
Autor: Željka Mihalic, 25. 5. 2018.

U školskoj godini 2017./2018. u Gospodarskoj školi, prema zamislima nastavnica Jadranke Prošev i Katice Korunek, osmišljen je projekt Postani kreativan kojim se želi potaknuti učenička kreativnost i promocija zanimanja krojač.

Osmaši međimurskih osnovnih škola pozvani su lani u listopadu da prema vlastitom izboru i bilo kojom tehnikom izrade modne skice odjevnih predmeta. Pristiglo je 17 radova učenika osnovnih škola, a nakon što smo izabrali najbolje, učenici koji se obrazuju za zanimanje krojač sa svojim su nastavnicama sašili osam odjevnih predmeta. Nazočnima su ih predstavili na modnoj reviji, nakon koje su dodijeljeni modni Oskari svim sudionicima ove modne bajke.

Prema skicama Matea i Tomislava Horvata iz OŠ Macinec izrađeni su muški kompleti koje su nosili učenici Gospodarske škole Leonardo Ignac i Filip Makšadi.

Barbara Vinković iz OŠ Sveti Juraj na Bregu izradila je idejnu skicu haljine koju je nosila učenica 1. KO razreda Gospodarske škole Evita Zorc.

Učenica OŠ Mala Subotica Leonarda Šarić poslala je skicu prema kojoj je nastala haljina koju je predstavila profesorica Patricija Topolnjak koja je i osmislila koreografiju modne revije.

Zanimljive skice za haljinu i komplete koje je nosila učenica Emina Baksa izradila je Elena Lukša iz OŠ Donja Dubrava.

Lana Furdi i David Lisjak iz OŠ Domašinec izradili su modne skice haljina čije su modele nosile učenice 2.KO razreda Lana Sever i Sanja Ignac.

Sara Šestan Merdanović, učenica OŠ Belica, izradila je modnu skicu za haljinu koju je predstavila Stjepana Telebuh.

I ostali učenici koji su sudjelovali u projektu zaslužili su modne Oskare, i to: Krunoslav Horvat iz OŠ Macinec, Simona Mikulan, Nika Golec, Karla Čmrlec i Lucija Golub iz OŠ Donja Dubrava, Jožek Blagus i Marsel Sanjković iz OŠ Domašinec te Melani Lisjak i Kristina Kolarić iz OŠ Belica.

Frizure su osmislile učenice zanimanja frizer Karla Bobičanec i Ivana Oršuš sa svojom nastavnicom strukovnih predmeta Nives Kocijan, dok su se za šminku pobrinule Nikolina Makovec, nastavnica strukovnih predmeta zanimanja kozmetičar, i učenice Rocca Piljušić i Karla Makar.

Program modnog događanja vodila je učenica 2. CP razreda Anamaria Gložinić, a pjesmom su ga uveličale učenice 1. FK razreda Nensi Andrašec i Tena Herak.

Jadranka Prošev i Katica Korunek, nositeljice projekta Postani kreativan, te učenice zanimanja krojač koje  su sudjelovale u izradi odjevnih predmeta: Emina Baksa 1.KO, Evita Zorc 1.KO, Stjepana Telebuh 1.KO, Lana Sever 2.KO, Sanja Ignac 2.KO, Filip Makšadi 2.KO i profesorica Patricija Topolnjak, koreografkinja modne revije.

Izvor: Jadranka Prošev