« Veljača 2018 »

Održano školsko natjecanje frizera
Autor: ŽELJKA MIHALIC, 1. 2. 2018.

U frizerskom praktikumu održano je 16. školsko natjecanje frizera. Natjecale su se učenice završnog, 3. razreda: Monika Blažić, Karla Hajdinjak, Sara Hatlak, Karla Juršić, Amalija Kranjčec, Vanessa Matoša i Magdalena Mezga.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je „Kompozicija, ravnoteža, kreativnost“. Učenice su imale zadatak izraditi ukrase za kosu različitih oblika i od različitih materijala. Tijekom natjecanja djelomično pripremljene ukrase od papira, stiropora ili pluta u zadanom vremenu trebale su ukomponirati u frizuru. Ovaj put frizure nisu bile kompleksne izrade, već jednostavnijeg stila češljanja. Kosa modela predstavljala je plohu za raspored „instalacija“ i njihov balans.

Ocjenjivao se kompletni umjetnički dojam. Učenice su doista imale originalne ideje, moglo se vidjeti da mašte i kreativnosti  nije nedostajalo. U konačnici, bili su to hrabri potezi i inovativne frizure.

Stručno povjerenstvo za provedbu natjecanja u sastavu: Nives Kocijan, Romina Levačić i Karmen Koroš odabralo  je najbolje kreacije frizura i proglasilo najkreativnije učenice. Prvo mjesto osvojila je Magdalena Mezga, druga je bila Vanessa Matoša, a treće mjesto pripalo je Sari Hatlak.