« Prosinac 2017 »

Tjedan cjeloživotnog učenja
Autor: Velimir Posavec, 11. 10. 2017.

Prošlog su tjedna u Gospodarskoj školi realizirane različite radionice u sklopu Tjedna cjeloživotnog učenja. Učenici i zaposlenici ugostili su zainteresirane - od vrtićke djece do umirovljenika. Prikazali su im različite zanate i poučili ih izradi korisnih proizvoda.

U utorak je održana radionica Jesen u mom gradu, a u petak je prikazan postupak kemijske analize mladog vina, što je najviše zaintrigiralo mlade vinare. Održane su i radionice vezane uz berbu jabuka, ručnu izradu obuće, lakiranje noktiju, masažu ruku, friziranje i šišanje. Vozači su pokazali kako sigurno voziti, a kozmetičarke su predstavile svoje umijeće šminkanja. Mogli ste izraditi svoj broš od cvijeća, privjesak za ključeve ili narukvicu. Da približimo mogućnost zajedničkog učenja široj zajednici, u subotu smo radionice preselili u središe grada. Naše su vrijedne frizerke šišale i frizirale prolaznike. Predstavljena je i biciklopopravljaona. Mnogi biciklisti odlučili su se na "brzinski servis" kod naših učenika. Radionicama smo pokazali  da učenje nije vezano uz jednu dob, da je važno i vrijedno u svakom trenutku. U tjedan dana učili smo jedni od drugih, družili se i promicali našu kulturu.

Izvor: Martina Šoltić, prof.