Izložbom fotografija obilježen Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Željka Mihalic, 8. 1. 2017.

Učenici Gospodarske škole završetak Mjeseca borbe protiv ovisnosti obilježili su izložbom fotografija na temu prijateljstva.

Na internom foto natječaju škole sudjelovalo je 15 učenika s ukupno 58 fotografija. Svi sudionici natječaja bili su učenici zanimanja frizer. Za izložbu priređenu u holu škole odabrane su 23 fotografije. Za finalnu izložbu koja je održana 15. studenoga 2016. u OŠ Strahoninec, koja bila je domaćin središnjeg obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti, izabrane su dvije fotografije: „Harmonija“ autorice Ivane Oršuš i fotografija „U daljini“ autorice Lucije Recek. Obje su učenice 1. FK razreda.

Priprema izložbe i njezin postav bio je zadatak nastavnice frizerstva Nives Kocijan koja se i sama unatrag nekoliko godina amaterski bavi fotografijom.

- Pri odabiru fotografija nismo se povodili za tehničkim savršenstvom fotografije, niti smo tražili digitalnu obradu fotografija, već smo se isključivo povodili za dobrim kadrom. Učenici su bilježili različite motive, bilo je tu fotografija portreta, prijatelja u zajedničkim aktivnostima ili pak samo detalja vezanih uz zajedništvo i ljubav – rekla je Nives Kocijan.

Prva izložba fotografija na temu „Prijateljstvo“ u Gospodarskoj školi otvorena je za javnost i može se razgledati do 16. siječnja 2017.