Projekt Connect, Share and Get Enlighted - susret u Portugalu
Autor: Željka Mihalic, 27. 10. 2016.

Profesorice naše škole koje su uključene u projekt Connect, Share and Get Enlighted sastale su se sa svojim kolegama iz ostalih zemalja sudionica (Italija, Turska, Portugal, Bugarska, Poljska i Slovačka) u živopisnom portugalskom gradiću  Arcos de Valdevez.

Domaćini su nam organizirali radionice i radne sastanke, ali i brojne izlete. Tako smo osim same škole, upoznali i okolicu. Škola je strukovna kao i naša pa smo imale prilike vidjeti drugačiju organizaciju nastave.

Posebno su nas se dojmili izleti u Bragu, Porto, Vianu do Castelo i Ponte de Limu. Uživale smo u portugalskim specijalitetima, posjetile poznati vinski podrum u Portu, slušale njihovu nacionalnu glazbu, šetale obalom Atlanskog oceana.

Ljudi su srdačni i vedri, ponosni su na svoju bogatu povijesnu baštinu.    Gradovi su puni zelenila, fontana i skulptura, njegovanih parkova i cvijeća.

Od 8. do 15. listopada 2016. godine u Portugalu su boravile profesorice Ana- Marija Bogdanović, Davorka Gregorić, Željka Mihalic i Katja Sklepić.

Boravak u Portugalu najbolje ilustriraju fotografije: