Treća mobilnost projekta Connect, share and get enlighted u Gospodarskoj školi
Autor: Velimir Posavec, 8. 6. 2016.

Gospodarska je škola, od 30. svibnja do 4. lipnja 2016. godine, bila domaćin treće mobilnosti  projekta Connect, share and get enlighted. U projektu sudjeluju: Vedran Ivanković kao koordinator, Željka Mihalic, Katja Sklepić, Sanja Borko, Ana-Marija Bogdanović, Rusa Trajkova, Branka Mavrin, Davorka Gregorić i učenici, a surađuju s nastavnicima iz Turske, Italije, Slovačke, Bugarske, Poljske i Portugala.

Tijekom treće mobilnosti svaka je zemlja prezentirala do sada provedene aktivnosti: izrada loga, izrada kalendara, Fakebook, The European day, Social media, a svim je aktivnostima cilj iskoristiti pozitivne strane medija i društevnih mreža. Naravno, tijekom susreta nastavnici iz ostalih zemalja upoznali su ljepote i znamenitosti kontinentalnog dijela Hrvatske (Čakovec, Trakošćan, Muzej neandertalaca, Mlin na Muri, Varaždin...)

Želja nam je bila ukazati na mogućnost povezivanja ljudi bez upotrebe medija i suvremene tehnologije pa smo pripremili tri radionice: šivanje, izrada predmeta od gline i izrada prirodnih sapuna.  Na radionicama svi sudionici razvijali su svoju kreativnost i sposobnost snalaženja u novim situacijama, razmjenjivali su ideje i otkrili brojne skrivene vještine. Naravno, tehnologija nam je pomogla da zabilježimo proces nastajanja radova i podijelimo ih svima zainteresiranima.

Zahvaljujući ovom susretu svi su se partneri još više povezali, podijelili su svoja zapažanja i s novim spoznajama (prosvijetljeni) krenuli prema izvršavanju novih aktivnosti ovoga projekta.

Izvor: Vedran Ivanković, prof.