USPJEŠNA 13. COOLIJADA
Autor: Željka Mihalic, 18. 5. 2016.

Ispratili smo još jednu generaciju maturanata. I ovu generaciju 2015./2016. pamtit ćemo po zanimljivim i kreativnim odorama i fotografijama, pristojnom i odgovornom ponašanju, pjevanju, plesu i šalama.

Gospodarska škola bila je domaćin ovogodišnje Coolijade, a u suradnji s Policijskom upravom međimurskom pobrinula se za organizaciju mimohoda i druženje maturanata u skladu s normama ponašanja. Tijekom tradicionalnog mimohoda, gradskim središtem prošetali su: engleska garda, graditelji, mišice, supermeni, policajke, poštari, popaji, zečevi, izviđači, domino kockice, piloti i stjuardese, neandertalci, školarci, mornari, gusari i brojne druge ličnosti i pojave. Bilo je zaista veselo i šaroliko društvo. Zabava je nastavljena kraj stadiona Mladost uz svirku bendova: Privat bend, Bend ETŠ-a, Nova vrsta i Titanium. Svi maturanti nestrpljivo su čekali proglašenje najmaturanta i najmaturantice. Nakon prebrojenih glasova (kuponi i SMS poruke), najmaturanticom proglašena je Josipa Bajs iz Ekonomske i trgovačke škole, a najmaturant je Robert Oreški iz Graditeljske škole. Oni su nagrađeni tablet računalima koje su osigurali gradovi Mursko Središće i Prelog. Osim toga, birao se i najmaturantski razred. Odabrana komisija pratila je ponašanje razreda i vrednovala originalnost odore. Nagrada za najrazred pripala je 4.D razredu iz Srednje škole Čakovec. Cijeli je razred nagrađen kupanjem i ručkom u Toplicama Sveti Martin.

Za sve nagrađene učenike Radio 1 je osigurao ulaznice za Festival elektronske glazbe u Čakovcu.

Ovim putem zahvaljujemo sponzorima: Međimurskoj županiji, Policijskoj upravi međimurskoj, gradovima Čakovcu, Murskom Središću i Prelogu, Čakomu, HEP-u Čakovec, tvrtki DG Commerce iz Preloga, Radiju 1,  Jamnici te medijima koji su pratili ovaj događaj.