« Travanj 2025 » | ||||||
Po | Ut | Sr | Če | Pe | Su | Ne |
31 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 |
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
U sklopu projekta Erasmus + «Small steps forward» učenici zanimanja pismoslikar boravili su, od 4.travnja do 15. travnja 2016. godine, u Celju. Cilj boravka bila je nastava grafičkog oblikovanja koja se odvijala u Školskom centru Celje, u Srednjoj šoli za strojništvo, mehatroniko in medije te u poznatim slovenskim tiskarama.
Usavršavanje u području grafičkog dizajna bilo je osmišljeno korištenjem raznih suvremenih računalnih programa za izradu tipografije, obradu fotografije i izradu finalnoga grafičkog proizvoda. Između ostalog, učenici su izrađivali video radove te su prisustvovali nastanku virtual reality videa. Učenici su po završetku nastave napravili cover za časopis koji su isprintali u više primjeraka.
U medijskom i fotografskom studiju izrađivali su fotografije te su ih kasnije obrađivali u računalnim programima. Kod izrade videa obilazili su grad i izrađivali sekvence videa koje su kasnije montirali i dorađivali. U slobodno vrijeme posjećivali su galerije i muzeje te se na taj način još više informirali o području koje žele prikazati u svom video uratku.
Učenici su pokazali iznimne sposobnosti i vještine u svom zanimanju i profesionalni pristup u izrađivanju zadataka što je rezultiralo brojnim pohvalama. Bravo naši pismoslikari!