Promet i logistika: Učenici prezentirali znanje i vještine na Državnom natjecanju
Autor: Željka Mihalic, 30. 4. 2016.

U Šibeniku se od 13. do 15. travnja 2016. godine održavalo 20. Državno natjecanje učenika u obrazovnom sektoru Promet i logistika. Organizator  natjecanja bila je Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, a ove godine škola domaćin bila je Srednja škola Ambroza Haračića Mali Lošinj.

Gospodarska škola ove je godine nastupila s učenicima koji se školuju za zanimanja tehničar cestovnog prometa, tehničar za logistiku i špediciju te vozač motornog vozila. Natjecanje se sastojalo od stručno-teorijskog dijela gdje je trebalo pokazati znanje iz gotovo svih stručnih predmeta, rješavanja praktičnih zadataka karakterističnih za struku te prezentacije samostalnog rada u kategorijama tehničara.

U zanimanju tehničar za logistiku i špediciju, kao predstavnica škole, natjecala se Melanija Blagović iz 4.LŠ razreda koju je za natjecanje pripremala mentorica Andrijana Vršić, dipl.oec. Melanija je prezentirala rad na temu Prihodi i troškovi u cestovnom prometu na primjeru prijevozničkog poduzeća „Rudi express“ d.o.o. U vrlo jakoj konkurenciji   osvojila je odlično 4. mjesto te pokazala suveren nastup. U zanimanju tehničar cestovnog prometa natjecao se Deni Čale iz 4. CP razreda, a pripremio je samostalni rad pod nazivom Alternativna i integrirana mobilnost u  Međimurju. Osvojio je 12. mjesto, a za natjecanje se pripremao u suradnji s prof. Karmenkom Tomašek. U kategoriji vozača motornog vozila natjecao se Davor Plantak iz 3. VO razreda pod mentorstvom prof. Ivice Mlinarića, a osvojio je 10. mjesto. Čestitamo svim učenicima i pohvaljujemo njihovu želju za stjecanje novih znanja i vještina u struci.