Obućarke i krojačice na državnom natjecanju Dani odjeće,obuće i kožne galanterije
Autor: Željka Mihalic, 20. 4. 2016.

Učenice obućarke i krojačice spremno su prihvatile izazov izrade obuće i odjeće prema zadanim kriterijima, a svoj rad pokazale su na 19. državnom natjecanju Dani odjeće, obuće i kožne galanterije koje je ove godine održano u Školi primijenjene umjetnosti i dizajna u Zadru.

U kategoriji obućara, Maja-Marija Bakač, učenica 3. kpo razreda, osvojila je 2. mjesto, dok je Lucija Hranjec iz 3. kpo razreda osvojila 5. mjesto. Habro su i odlučno prezentirale svoje uratke te dobile puno pohvala. Nataša Juras i Silvija Ješarević, učenice  2.kpo razreda, izradile su radove za Smotru obuće i kožne galanterije čime su pokazale izvrstan rad i kvalitetu obrazovanja naših učenika obućara. Rad svih učenica nadzirala je profesorica Ljiljana Šumečki, a profesorica Marija Damiš bila je članica Državnog povjerenstva koje je procjenjivalo rad svih sudionika natjecanja. Osim obućarki, na Državnom natjecanju sudjelovale su i učenice krojačice Sara Levec i Kristina Horvat, a njih su za natjecanje pripremali profesori Zlatko Serec i Jadranka Prošev. Zahvaljujemo svim učenicama i njihovim mentorima na uspješnom predstavljanju škole.