NA DRŽAVNOM NATJECANJU FRIZERA U IMOTSKOM SARA DAVID OSVOJILA 3. MJESTO
Autor: Željka Mihalic, 18. 4. 2016.

Ovogodišnje Državno natjecanje mladih frizera održano je u Hotelu Zdilar u Imotskom. Sudjelovalo je 18 učenika srednjih škola iz Ogulina, Opatije, Splita, Zagreba, Knina, Imotskog, Varaždina, Vinkovaca, Velike Gorice, Siska i Čakovca.

Natjecali su se učenici koji su prethodno prošli školska i međužupanijska natjecanja te su se na državnom natjecanju okupili najbolji od najboljih. Natjecanje je održano pismenoj provjeri stručno-teorijskih sadržaja te u praktičnom dijelu izrade frizura u muškoj i ženskoj kategoriji.

Učenica Gospodarske škole Čakovec Sara David u ukupnom plasmanu osvojila je 3. mjesto. Umijeće oblikovanja frizura odvijalo se prema međunarodnim strukovnim standardima na modelima lutke. U praktičnome dijelu, učenici natjecatelji u muškoj kategoriji u prvome radu morali su izraditi kreativnu frizuru četvrtastog izgleda, dok je u drugom radu zadatak natjecatelja bio moderno šišanje i frizura u skladu s trendovima prilagođenim uličnoj modi. Međunarodni ocjenjivački sud u sastavu: Ana Markovinović, Štefanija Lazar i Ivan Peradenić ocjenjivao je tehnički doseg  rada i kreativnost učenika. Važno je bilo strogo se pridržavati propozicija natjecanja za svaki rad tj. za svaku kreaciju zasebno. Saru je za natjecanje pripremala njezina mentorica Nives Kocijan.