preskoči na sadržaj

Gospodarska škola Čakovec

Login

Promotivni video škole


Oprema škole







Kalendar
« Studeni 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

 

Promocija poljoprivrednih zanimanja












Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Novoodobreni projekt Erazmus+ KA2 u Gospodarskoj školi Čakovec
Autor: Velimir Posavec, 3. 11. 2015.

Od ove školske 2015./2016. godine Gospodarska škola sudjeluje u projektu Erazmus+ KA2 pod nazivom Connect, Share and Get Enlighted. U projektu sudjeluju još škole partneri iz Turske, Bugarske, Poljske, Portugala, Slovačke i Italije.


Cilj ovog projekta je pokušati ublažiti negativne aspekte društvenih medija, a poboljšati pozitivne učinke na učenikovo obrazovanje i društveni život.

Dok provodimo ovaj projekt, mi ćemo pokušati razviti  osnovne i poprečne vještine, kao što su poduzetništvo, digitalne vještine i višejezičnost. U ovom opsegu, mi ćemo koristiti ICT (informacijsko komunikacijsku tehnologiju) s našim učenicima kao glavni način rada i komuniciranja. U toj interakciji, također ćemo pokušati poboljšati učeničku komunikaciju. Vjerujemo da će tinejdžeri analizirajući, komentirajući, kritizirajući povećati prosperitetnu stopu svoje zemlje.

U ovom projektu glavna uloga tinejdžera je kreiranje medija, a ne samo konzumiranje. Izrada vlastitih filmova, djelovanje u svom kazalištu, priprema kvizova, snimanje dokumentarnih filmova, te stvaranje online sadržaja može im pomoći da razviju kritičko razmišljanje, društvene, tehničke i umjetničke vještine. I također, kroz korištenje blogova, chat soba i uključenošću u forume kao i na filmu ili stranicama za vijesti, učenici će imati priliku da razviju svoje vještine pisanja i čitanja. To jest, svaki učenik će naučiti kako biti svoj vlastiti učitelj u ovom projektu.

Naša tema je Spajaj, Dijeli i Budi Prosvjetljen, mi ćemo pomoći učenicima da integriraju ispravno korištenje društvenih medija u svoje učenje. Projekt je relevantan za godište i uzrast naših učenika i potrebe današnjeg svijeta. Projekt će pružiti veliku priliku za razvoj učeničkih kognitivnih vještina, jer ćemo im pomoći da identificiraju strategije, naučiti ne samo kako koristiti društvene medije, nego i  kako biti pismen u digitalnom dobu. Naša ciljna skupina za sudjelovanje u projektu je raspon dobi od 14 do 18.god., pa smo odabrali sve naše partnere iz Srednjih škola i Srednjih strukovnih škola.

Realizacija projekta će se dogoditi kroz: unaprijed planiranim sastancima projekta, konferencijskim pozivima ili video konferencijama, zajedničkim društvenim umrežavanjem, koje će se koristiti od strane nastavnika, učenika i roditelja, E-Twinning platformom za redovitu razmjenu informacija i ideja, zajedničkom web stranicom projekta, koja će se koristiti od strane nastavnika, učenika i roditelja, razmjenom e-pošte između učitelja i učenika, kalendarom kako bi bilo jednostavnije planiranje sastanaka na internet forumu, biltenima koji se objavljuju nakon svakog susreta, razmjenom projektnih materijala (CD, DVD, slike itd), ilustriranom oglasnom pločom sa slikama u svakoj školi, zadatcima u tijeku svake faze provedbe projekta, mnogo nastavnih aktivnosti (školski festival, izvođenje 21. stoljeće Tinejdžerskog kazališta, izložbe, posjet lokalnim medijskim institucijama za online Europske novine), Putem upitnika prije ocjenjivanja i komentiranja točnih podataka…

Kvantitativni rezultati projekta:

Razvijanje vještine kritičkog razmišljanja kao što su pristup, analiza, vrednovanje i razumijevanje, razvijanje prenosivih vještina, kao što su rješavanje problema, komunikacija i odlučivanje, razumjeti kako medijske poruke oblikuju našu kulturu i društvo, promicati zdravo korištenje medija u Europskoj zajednici, prepoznavanje pristranosti, spina i dezinformacije, Povećavanje neovisnost i samopouzdanja, procjenjivati medijske poruke na temelju vlastitih iskustava, vještina, vjerovanja i vrijednosti, stvaranje i distribuiranje vlastite medijske poruke, razvijanje boljeg razumijevanja o medijskoj pismenosti, surađivanje i raditi kao tim, izgraditi odnose i prijateljstva, promicanje suvremenog učenja jezika, oslobođenje od predrasuda, egocentrizma, jednostranog i uskogrudnog gledišta, zadržavanje, povezivanje i prenošenje učenja i stečenih iskustava na buduće učenje i iskustvo, razvijanje većeg znanja i razumijevanja, tolerancije na različite države, kulture, jezike i različitosti, povećavati jezik, komunikaciju i ICT vještine i poboljšavati kvalitetu podučavanja.

Koordinator projekta je Vedran Ivanković prof.akad.slik.



Izvor: Vedran Ivanković, prof.


[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju