Uspjeh učenika na 13. Državnom natjecanju u disciplinama Flora i Agro
Autor: Velimir Posavec, 29. 4. 2015.

Učenici završnog razreda Gospodarske škole istaknuli su se na 13. Državnom natjecanju u obrazovnom sektoru Poljoprivreda, prehrana i veterina održanom  23. i 24. travnja 2015. godine u Srednjoj školi Braća Radić u Kaštel Štafiliću. Natjecali su se u disciplinama Flora i Agro.

U disciplini Flora natjecala se Nikolina Đuranec, učenica završnog razreda zanimanja cvjećar i osvojila je 1. mjesto. Natjecanje se sastojalo od teorijskog  i praktičnog dijela. Nikolina je iz provjere stručno-teorijskog znanja osvojila maksimalan broj bodova. Praktični dio  sastojao se od aranžiranja stola na temu Proljeće u Dalmaciji. Učenica je od cvijeća uzgojenog u okolici Splita i autohtonog zelenila Kaštela, prema pravilima aranžiranja, izradila stolni aranžman i vezanu girlandu od listova, a stol je dodatno ukrasila školjkama i kamenčićima. Osim toga, svi natjecatelji trebali su održati usmenu prezentaciju rada potencijalnom kupcu i pokazati svoje komunikacijske i poduzetničke kompetencije. Čestitamo Nikolini Đuranec i njezinoj mentorici Ljiljani Škrobar, prof. na izvrsnom uspjehu u svim dijelovima natjecanja.

U disciplini Agro natjecao se Matija Novak, učenik završnog razreda zanimanja poljoprivredni tehničar i osvojio je 9. mjesto. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je povrćarstvo, a natjecanje se također sastojalo od teorijskog dijela, praktičnog zadatka i prezentacije rada. Čestitamo Matiji Novaku i njegovoj mentorici Dunji Geršak, prof.

Učenici i nastavnice Gospodarske škole i ove godine pokazali su da marljiv rad, stečeno znanje, razvijene vještine i entuzijazam dovode do uspjeha.

Izvor: Ljiljana Škrobar, prof.