FRIZERI NA STRUČNOJ EDUKACIJI U NJEMAČKOJ
Autor: Velimir Posavec, 15. 12. 2011.

Sada već bivša učenica Gospodarske škole Mirela Stojko i njezina mentorica Nives Kocijan vratile su se sa frizerske edukacije u Njemačkoj. Edukacija je bila nagrada za osvojeno 2. mjesto na frizerskom natjecanju „Croatia Skills“.

Basic seminar održan je u Berrywell frizerskoj akademiji u njemačkom Wulfrathu. Učenica i njezina mentorica učile su od internacionalnog trenera Berrywella Nicolasa Schlassea koji ih je podučavao najnovijoj tehnici ravnanja kovrčave kose „Re-bonding“ za koju se očekuje da će se početi primjenjivati u hrvatskim salonima početkom jeseni.

Re-bonding system za ravnanje kovrčave kose dolazi na tržište u tri oblika: za čvrstu, normalnu te finu i mekanu kosu. Proces se radi u dva  postupka sa Re-bonding kremom i kremom za neutraliziranje. Postupak traje nekoliko sati, a rezultat je nevjerojatno mekana, sjajna, glatka i nadasve ravna kosa. Nevjerojatno za klijente koji prirodni kovrčavi oblik kose žele promijeniti u ravni.

Edukacija je bila bazirana i na novim tehnikama bojenja kose sa neutralizacijom tonova.

Seminar je rađen na bazi prezentiranja stručne teorije, demonstracije samog trenera, potom radom na modelima od strane polaznika te po završetku analize učinjenog.

Kompletna njega kose, kemijska obrada i završni styling rađeni su sa Berrywell proizvodima frizersko-kozmetičkog imena Titania koja pokriva 110 zemalja svijeta.

Po završetku seminara prof. Nives Kocijan i učenica Mirela Stojko primile su certifikate za uspješnu završenu edukaciju u Berrywell akademiji.

Prednost ove edukacije je što će obje polaznice seminara tehniku ravnanja kose Re-bonding moći među prvima primijeniti u hrvatskoj.