Čakovečka Gospodarska škola potiče kreativnost mladih
Autor: Željka Mihalic, 27. 11. 2020.

Čakovečka Gospodarska škola već godinama obrazuje učenike za zanimanje krojač i pomoćni krojač, a prateći trendove u obrazovanju i gospodarstvu,  učenicima je omogućen i upis u smjer modni tehničar.

Kako bismo u učenika pobudili volju za kreativnošću, organiziramo i provodimo projekt Postani kreativan. Cilj je toga projekta učenike osmih razreda potaknuti na kreativno likovno izražavanje.

Zadaća je učenika nacrtati odjeću prema vlastitom izboru (svečana, sportska, mladenačka…) na formatu papira A4, i to bilo kojom tehnikom rada – olovkom, temperama, vodenim bojama, ugljenom, pastelama…

Najuspješnije ćemo kreacije sašiti i predstaviti ih virtualno. Na Facebooku Gospodarske škole Čakovec redovito ćemo objavljivati izrađene kreacije.

Učenicima i njihovom mentorima uručit ćemo modne Oscare.

Obratite nam se za dodatne informacije i upite.

Gospodarska škola, Čakovec

gospodarska-skola-cakovec@ck.t-com.hr

Jadranka Prošev i Katica Korunek

P.S. Pozivamo učenike osmih razreda te njihove razrednike i nastavnike likovne kulture da zajedno realiziramo ovaj projekt. Na svakoj skici odjevnog predmeta treba biti ime i prezime učenika i mentora.

Aktiv tekstila Gospodarske škole u Čakovcu

Izvor: Santina Lepen