XXII. SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA (PODGORA, 2010.)

Učenici tekstilnih zanimanja Gospodarske škole (pod vodstvom prof. Jadranke Prošev) su na XXII. smotri učeničkih zadruga održanoj od 4. do 6. listopada 2010. u Podgori predstavili izradu uporabnih predmeta od kontinetalne lavande. Kolekcija proizvoda od lavande realizirana je u sklopu proizvodnog ciklusa izrade finalnih proizvoda s lavandom i pružanja zanatskih usluga u kojima se koristi lavanda. Školu su na smotri predstavljale učenice završnog razreda smjera krojač (3.FK): Suzana Radiković i Mateja Bogdan.

Krojači su kreirali tekstilne proizvode s lavandom i izradili terapijske jastuke i jastučiće, mirisne jastučiće, vješalice, dekorativne vrećice, dekorativne osvježivače prostora...

Posebno valja naglasiti da su učenici obrazovnih programa u poljoprivredi proizveli lavandu na školskim poljoprivrednim površinama, osušili je i pripremili za punjenje finalnih tekstilnih proizvoda. Učenici zanimanja cvjećar pomogli su u izradi cvjetnih aranžmana.

Izradom uporabnih predmeta od lavande pokušali smo kreirati novi proizvod suvenirskog tipa koji spaja tradicionalni proizvod s novom proizvodnjom kontinentalne lavande. Na taj način smo angažirali učenike u razvijanju vlastite poduzetničke inicijative kroz vježbu ostvarivanja poduzetničkih zamisli.

Dio atmosfere sa smotre prikazuju iduće snimke.