Fašnik 2010.

U utorak 16. veljače u našoj je školi bilo izrazito veselo. Hodnicima i učionicama su vladale maškare, a bilo ih je i u zbornici.

Bilo je tu najluđih likova iz mašte i stvarnosti, a neki su se prijavili za izbor najljepše i najmaštovitije maske kod "baby" zapisničarke Rafaele. Tako su Jurica i Dejan bili Tarik i gospođica Pokos, iako se još uvijek dogovaraju, tko je tko.

Prvu nagradu je odnijela ljupka vestalka Danijela, drugu prpošna leptirica Jasmina, a treću točkasti Dalmatiner na uzici školarke. Slijedili su : veseli klaun, lopov i štreberica, princeza i džentlmen te zaštitari s ministrom. Svaka sličnost s aktualnim događanjima je namjerna (osim štreberice - vrste pred izumiranjem). Neodoljivi su bili vječni Romeo i Julija te slinava puzajuća beba.

Ocjenjivački sud su činili profesori kojima je ocjenjivanje u krvi: Crna (Bo)žena, vjeroučeni bebač Vladek i Brankica - djevojka sa sela.

Posebno je bila zapažena profesorica Ekološka S(a)vijest koja dobro brine o smeću i sve to na engleslom jeziku.

Nova ravnateljica je organizirala krafne za sve živo u školi pa gladnih nije bilo.

Zaključci skupa:
1. za sve loše ocjene i ukore kriv je Fašnik
2. to je svima jasno, osim onima s prefiksom prof.

Priredbu je upriličila dramska družina naše škole.

Sljedećih nekoliko fotografija dočarava glavne aktere priredbe (maškare, jasno), ocjenjivački sud, publiku i vruću, natjecateljsku atmosferu. Preostale fotografije naći ćete u našoj fotogaleriji koju možete posjetiti klikom na ovaj link.