Nastavnici Gospodarske škole na seminarima u Zandvoortu i Sofiji
Autor: Željka Mihalic, 18. 6. 2018.

Krajem prošlog tjedna, točnije od 13. do 15. lipnja dvoje nastavnika Gospodarske škole iz Čakovca sudjelovalo je na seminarima na koje ih je uputila Agencija za mobilnost i programe Europske unije.

Tako je članica projektnog tima Gospodarske škole, Ana-Marija Bogdanović, 13. do 15. lipnja sudjelovala je u seminaru pod nazivom TCA Professionalisation - The Impact of Staff Mobility. Seminar je održan u nizozemskom gradiću Zandvoortu. Sudjelovanje u seminaru omogućile su hrvatska i nizozemska nacionalna agencija za mobilnost i programe EU. Na seminaru su sudjelovali nastavnici iz srednjih i osnovnih škola, predstavnici agencija, profesori s fakulteta, predstavnici udruga,.... Sudionici seminara raspravljali su na koje se načine može poboljšati planiranje, provedba i evaluacija Erasmus + projekata.

Projektni koordinator, Vladimir Šoštarić, sudjelovao je 14. i 15. lipnja kao predstavnik strukovnih škola na godišnjem ECVET forumu koji se održao u Sofiji.

Tema ovogodišnjeg foruma je bila primjena ECVETa u dugotrajnim mobilnostima. Kako smo u Gospodarskoj školi ove godine krenuli s provedbom dugotrajnih mobilnosti učenika (duže od tri mjeseca) ovo je bila sjajna prilika da svoja iskustva razmijenimo s iskusnijim i manje iskusnim korisnicima iz svih zemalja korisnica Erasmus+ programa. Iskustva će nam koristiti u kvalitetnijoj provedbi vlastitog projekta kao i širenju znanja drugim korisnicima. Više o samom forumu možete saznati na slijedećoj poveznici: