« Kolovoz 2017 »

Druženje i završna konferencija projekta Učim, učiš
Autor: ŽELJKA MIHALIC, 20. 6. 2017.

Završile su aktivnosti u okviru projekta Učim, učiš. Sudionici projekta, učenici i nastavnici Gospodarske škole i Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec, dosadašnje susrete zaokružili su opuštenim druženjem.

U poslijepodnevnim satima 1. lipnja 2017. posjetili smo Terme Sveti Martin u Svetom Martinu na Muri gdje smo se razgibali na vanjskim terenima. Odmjerili smo snage u povlačenju užeta, nogometu, košarci, visećoj kuglani, zabijanju čavala u trupac, skakanju u vreći i bacanju diska. Okrijepili smo se sokovima i klipićima za koje se pobrinula Udruga tjelesnih invalida Međimurja koja je nositelj projekta.

Nakon sportskih aktivnosti u Termama Sveti Martin, posjetili smo mlin na Muri, jedinstven objekt tradicijske graditeljske baštine u Međimurju. Uživali smo u netaknutoj prirodi i prošetali "labirintom ljubavi". Valja istaknuti da su se provedene aktivnosti pokazale vrlo korisnima.

Završna konferencija projekta Učim, učiš, u okviru koje su izneseni rezultati projekta, održana je 9. lipnja 2017. godine u Gospodarskoj školi. Tom su. U ime nositelja projekta, Udruge tjelesnih invalida Međimurja, na projekt su se osvrnuli predsjednik Udruge Branko Baksa i voditeljica projekta Vana Majer. Svoje dojmove iznijeli su i partneri na projektu - Sandra Herman u ime Međimurske županije, Tatjana Žižek, psihologinja Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec, te Renato Vinko, ravnatelj Gospodarske škole. Posebno je zanimljivo bilo čuti što su projektne aktivnosti značile učenici Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec, kako je te iste aktivnosti doživjela njezina učiteljica te kako je projekt pomogao roditeljima i jednoj učenici u odabiru budućega zanimanja.

Svi partneri izrazili su zadovoljstvo ostvarenim rezultatima i suradnjom.

Sretna lica neposrednih sudionika projekta, učenika, najbolji su dokaz da je projekt ostvario svoje ciljeve.