« Listopad 2017 »

Tjedan cjeloživotnog učenja
Autor: Velimir Posavec, 11. 10. 2017.

Prošli tjedan je naša škola realizirala različite radionice u sklopu Tjedna cjeloživotnog učenja. Učenici i djelatnici škole ugostili su zainteresirane - od vrtićke djece do umirovljenika. Prikazali su im različite zanate i podučili ih izradi korisnih proizvoda.

U utorak je bila radionica Jesen u mom gradu, dok je u petak pokazan postupak kemijske analize mladog vina što je najviše zaintrigiralo mlade vinare. Bila je tu i berba jabuka, ručna izrada obuće, lakiranje noktiju, masaža ruku, friziranje i šišanje. Vozači su pokazali kako sigurno voziti, a kozmetičarke umijeće šminkanja. Mogli ste izraditi svoj broš od cvijeća, privjesak za ključeve ili narukvicu. Da približimo mogućnost zajedničkog učenja široj publici, u subotu smo radionice preselili u centar grada. Naše su vrijedne frizerke šišale i frizirale prolaznike. U centru grada imali smo i biciklopopravljaonu. Mnogi biciklisti su se odlučili na "brzinski servis" kod naših učenika. Naravno, sve ideje i savjeti bili su dobrodošli našim učenicima i njihovim profesorima.

Radionicama smo pokazali  da učenje nije vezano za jednu dob, da je bitno i vrijedno u svakom trenutku. U tjedan dana učili smo jedni od drugih, družili se i promicali našu kulturu.

Izvor: Martina Šoltić, prof.