Agroeduca: Predstavljeni ciljevi i rezultati
Autor: Željka Mihalic, 27. 11. 2016.

U petak, 25. studenoga 2016. u prostorijama Gospodarske škole održana je završna konferencija projekta Agroeduca. Tom je prilikom voditelj projekta Vladimir Masten predstavio ciljeve i ostvarene rezultate projekta.

Riječ je o projektu vrijednom 2,513.707,07 kuna, a Gospodarskoj školi kao korisniku projekta, partneri su bili Prirodoslovna škola Karlovac i Srednja škola Bedekovčina. Ciljevi su bili: osuvremeniti kvalitetu postojećih programa osposobljavanja, ojačati profesionalne kapacitete i zapošljivost polaznika, razvijati standarde zanimanja i kvalifikacija, modernizirati postojeće i razvijati nove programe osposobljavanja, umrežavanje sudionika obrazovanja odraslih i realizacija programa osposobljavanja.

U svrhu ostvarivanja navedenih ciljeva kreirana su tri standarda zanimanja: voćar, vinogradar i vinar; jedan standard kvalifikacija – vinar, a razvijena su i tri nova programa: uzgajivač cvijeća u zatvorenim i otvorenim prostorima, uzgajivač povrća u zatvorenim i otvorenim prostorima i prerađivač voća. Nadalje, modernizirana su tri postojeća programa: vinogradar – vinar, voćar i cvjećar – aranžer. Po novim programima osposobljeno je 137 osoba, po moderniziranim programima 264 osobe, a za održivu uporabu pesticida osposobljene su 244 osobe.

Projekt Agroeduca pridonosi jednakim mogućnostima za sve, održivom razvoju i zaštiti okoliša te promicanju načela dobrog upravljanja, uključujući i suradnju s civilnim društvom.

Nakon predstavljanja rezultata partneri u projektu imali su prilike razmijeniti iskustva i uz prigodnu zakusku.