Profesionalnost i kreativnost pismoslikara na praktičnoj nastavi u Sloveniji
Autor: Željka Mihalic, 1. 5. 2016.

U sklopu projekta Erasmus + «Small steps forward» učenici zanimanja pismoslikar boravili su, od 4.travnja do 15. travnja 2016. godine, u Celju. Cilj boravka bila je nastava grafičkog oblikovanja koja se odvijala u Školskom centru Celje, u Srednjoj šoli za strojništvo, mehatroniko in medije te u poznatim slovenskim tiskarama.

Usavršavanje u području grafičkog dizajna bilo je osmišljeno korištenjem raznih suvremenih računalnih programa za izradu tipografije, obradu fotografije i izradu finalnoga grafičkog proizvoda. Između ostalog, učenici su izrađivali video radove te su prisustvovali nastanku virtual reality videa. Učenici su po završetku nastave napravili cover za časopis koji su  isprintali u više primjeraka.

U medijskom i fotografskom studiju izrađivali su fotografije te su ih kasnije obrađivali u računalnim programima. Kod izrade videa obilazili su grad i izrađivali sekvence videa koje su kasnije montirali i dorađivali. U slobodno vrijeme posjećivali su galerije i muzeje te se na taj način još više informirali o području koje žele prikazati u svom video uratku.

Učenici su pokazali iznimne sposobnosti i vještine u svom zanimanju   i profesionalni pristup u izrađivanju zadataka što je rezultiralo brojnim pohvalama. Bravo naši pismoslikari!